Stavba pergoly

24.08.2012 | Projektové práce | zhlédnuto : 1789x | komerční sdělení

Stavba pergoly Zahradní pergola poskytuje svým majitelům nejen stín a úkryt před nepříznivým počasím, ale také dostatek soukromí a příjemný pocit z útulného domova. Jak probíhá stavba pergoly a na co se zaměřit při jejím výběru?

Venkovní stínění zahrnuje kromě klasických slunečníků a markýz také dřevěné pergoly. Pergola je ideálním řešením, když chcete dostatek soukromí a ochranu před počasím. Šikovně postavená pergola také velice hezky zapadne do celkové atmosféry domova a vytvoří pocit útulna. Pergola však musí být postavena zkušeným řemeslníkem, který bude vědět, že příliš vysoká pergola nebude vytvářet dostatek stínu a příliš nízká pergola bude vytvářet stísněný pocit.

Zahradní pergola

Každá zahrada nám toho dost říká o jejím majiteli. Někdo se rozhoduje pro zahradu, která nevyžaduje příliš náročnou péči. Jiní naopak dávají přednost zahradě plné květin, ovoce a zeleniny. Každopádně je zahrada místo, kde čerpáme energii, setkáváme se s rodinou a relaxujeme. K tomu, aby naše zahrada byla ještě dokonalejší, nám může pomoci zahradní pergola. Dřevěnou pergolu nám zhotoví šikovný tesař.

Stavba zahradní pergoly není příliš náročná. Ke stavbě pergoly je možné použít každý druh dřeva, nejčastěji se však používá dřevo smrkové. Pro stavbu pergoly je také velmi důležité vhodně zvolené místo. Pergola by měla stát na rovném povrchu. Když není k dispozici rovný prostor, firma může povrch vyrovnat pomocí štěrku. Pro pergoly je typické, že každá stavba je jedinečná, jen těžko byste hledali dvě naprosto stejné pergoly. Pergola je složena především ze žebřin. Zákazník si vybere, zda chce mít svou pergolu zastřešenou nebo ne. Další možností je mít nezastřešenou pergolu obrostlou popínavými rostlinami. Najděte si profesionální tesařskou firmu, která vám nabídne poradenství ohledně druhu pergoly, použitého dřeva, zastřešení pergoly atd. Poté se jen rozhodněte pro typ dřeva a odstín barvy, který se vám bude nejvíce líbit. Profesionální firma vám také zhotoví architektonický návrh a po jeho schválení může začít samotná stavba vaší zahradní pergoly.

Jak probíhá stavba pergoly

Profesionální firma provede stavbu zahradní pergoly od základů. Nejdříve je nutné zabudovat ocelové patky. Při stavbě pergoly je nutné používat ohoblované dřevo, které je natřeno speciálními nátěry proti škůdcům, lazurovaní a natřené vámi zvolenou barvou. Rozhodli jste se, že chcete, aby vaše pergola byla zastřešená? V tom případě se budete s největší pravděpodobností rozhodovat mezi šindelovými taškami a polykarbonátem. Firma, která nabízí stavu pergoly, by měla zajistit i samotné práce pokrývačské. Součástí zahradní pergoly jsou také odvodňovací systémy, ke kterým patří okapy.  Profesionální firmy vychází při návrhu pergoly především ze přání zákazníka.  Teď už záleží jen na vás, jak chcete, aby vaše zahradní pergola vypadala. Profesionální tesařská firma se vám bude snažit vyjít maximálně vstříc. A vy si poté budete moci užívat komfort, který vám vaše pergola nabídne.


Sdílejte tento článek prostřednictvím sociálních sítí:


Přidej komentář
Titulek
Jméno
Komentář

Maximálně 1000 písmen

Přepis textu
z obrázku

Do formuláře prosím přepiště dvě slova, která vidíte na obrázkuPrávní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu.

Projektové práce

Doporučujeme

 • Centrum BOZP Ostrava

  Centrum BOZP Ostrava

  Potřebujete v podniku zařídit školení zaměstnanců BOZP nebo vypracovat potřebnou dokumentaci...

 • BOZP Ostrava

  BOZP Ostrava

  Podnikáte? A co plnění legislativních povinností? V tomto ohledu čeští podnikatelé mnohdy...

 • Profesní a osobní koučink Ostrava

  Profesní a osobní koučink Ostrava

  Osobní koučink je prospěšný v mnoha profesích, ale i osobním životě. Vlivem moderních technologií...

 • Účetnictví, daně - Ostrava

  Účetnictví, daně - Ostrava

  Pokud podnikáte a nevíte si rady s účetnictvím či s daněmi, je nejvyšší čas oslovit...

 • Svatební fotograf Ostrava

  Svatební fotograf Ostrava

  Svatba je jedinečný okamžik v životě každého dospělého jedince. Proto i na svatební fotografie...

Starší články