Stavba pergoly

24.08.2012 | Projektové práce | zhlédnuto : 1393x | komerční sdělení

Stavba pergoly Zahradní pergola poskytuje svým majitelům nejen stín a úkryt před nepříznivým počasím, ale také dostatek soukromí a příjemný pocit z útulného domova. Jak probíhá stavba pergoly a na co se zaměřit při jejím výběru?

Venkovní stínění zahrnuje kromě klasických slunečníků a markýz také dřevěné pergoly. Pergola je ideálním řešením, když chcete dostatek soukromí a ochranu před počasím. Šikovně postavená pergola také velice hezky zapadne do celkové atmosféry domova a vytvoří pocit útulna. Pergola však musí být postavena zkušeným řemeslníkem, který bude vědět, že příliš vysoká pergola nebude vytvářet dostatek stínu a příliš nízká pergola bude vytvářet stísněný pocit.

Zahradní pergola

Každá zahrada nám toho dost říká o jejím majiteli. Někdo se rozhoduje pro zahradu, která nevyžaduje příliš náročnou péči. Jiní naopak dávají přednost zahradě plné květin, ovoce a zeleniny. Každopádně je zahrada místo, kde čerpáme energii, setkáváme se s rodinou a relaxujeme. K tomu, aby naše zahrada byla ještě dokonalejší, nám může pomoci zahradní pergola. Dřevěnou pergolu nám zhotoví šikovný tesař.

Stavba zahradní pergoly není příliš náročná. Ke stavbě pergoly je možné použít každý druh dřeva, nejčastěji se však používá dřevo smrkové. Pro stavbu pergoly je také velmi důležité vhodně zvolené místo. Pergola by měla stát na rovném povrchu. Když není k dispozici rovný prostor, firma může povrch vyrovnat pomocí štěrku. Pro pergoly je typické, že každá stavba je jedinečná, jen těžko byste hledali dvě naprosto stejné pergoly. Pergola je složena především ze žebřin. Zákazník si vybere, zda chce mít svou pergolu zastřešenou nebo ne. Další možností je mít nezastřešenou pergolu obrostlou popínavými rostlinami. Najděte si profesionální tesařskou firmu, která vám nabídne poradenství ohledně druhu pergoly, použitého dřeva, zastřešení pergoly atd. Poté se jen rozhodněte pro typ dřeva a odstín barvy, který se vám bude nejvíce líbit. Profesionální firma vám také zhotoví architektonický návrh a po jeho schválení může začít samotná stavba vaší zahradní pergoly.

Jak probíhá stavba pergoly

Profesionální firma provede stavbu zahradní pergoly od základů. Nejdříve je nutné zabudovat ocelové patky. Při stavbě pergoly je nutné používat ohoblované dřevo, které je natřeno speciálními nátěry proti škůdcům, lazurovaní a natřené vámi zvolenou barvou. Rozhodli jste se, že chcete, aby vaše pergola byla zastřešená? V tom případě se budete s největší pravděpodobností rozhodovat mezi šindelovými taškami a polykarbonátem. Firma, která nabízí stavu pergoly, by měla zajistit i samotné práce pokrývačské. Součástí zahradní pergoly jsou také odvodňovací systémy, ke kterým patří okapy.  Profesionální firmy vychází při návrhu pergoly především ze přání zákazníka.  Teď už záleží jen na vás, jak chcete, aby vaše zahradní pergola vypadala. Profesionální tesařská firma se vám bude snažit vyjít maximálně vstříc. A vy si poté budete moci užívat komfort, který vám vaše pergola nabídne.


Sdílejte tento článek prostřednictvím sociálních sítí:


Přidej komentář
Titulek
Jméno
Komentář

Maximálně 1000 písmen

Přepis textu
z obrázku

Do formuláře prosím přepiště dvě slova, která vidíte na obrázkuProjektové práce

Doporučujeme

 • Autoservis Nissan Ostrava

  Autoservis Nissan Ostrava

  Dbáte na svůj automobil? Jezdíte na pravidelné servisní prohlídky? Nezapomínáte na čištění...

 • Koupě nového auta v Ostravě

  Koupě nového auta v Ostravě

  Rozhodli jste se pro koupi nového vozu? Jenže nevíte, který si vybrat? Dnešní trh nabízí skutečně...

 • Dokumentace BOZP Ostrava

  Dokumentace BOZP Ostrava

  Vedení dokumentace BOZP patří k povinnostem každé firmy i každého podnikatele. Je nutné ji nejen...

 • Finanční poradce Ostrava

  Finanční poradce Ostrava

  V dnešní době je důležité mít finance pod kontrolou, navíc ještě něco ušetřeného a mít tzv....

 • Kurz sebeobrany Ostrava

  Kurz sebeobrany Ostrava

  Zažili jste Vy nebo někdo z Vašich blízkých či známých obtěžování nebo dokonce útok? A jak to...

Starší články

 • Hipoterapie Ostrava

  Hipoterapie Ostrava

  Děti i dospělí, kteří mají problémy se zády, mají potíže s rovnováhou či koordinací, utrpěli úraz...

 • 10 nejslavnějších koktejlů

  10 nejslavnějších koktejlů

  Koktejlů je mnoho a stále jich také přibývá. Každý barman má touhu vynalézt nový, nefalšovaný...

 • Centrum BOZP Ostrava

  Centrum BOZP Ostrava

  Potřebujete v podniku zařídit školení zaměstnanců BOZP nebo vypracovat potřebnou dokumentaci...

 • Dokumentace BOZP Ostrava

  Dokumentace BOZP Ostrava

  Vedení dokumentace BOZP patří k povinnostem každé firmy i každého podnikatele. Je nutné ji nejen...